آشنایی با اپل کارپلی Apple Carplay و کاربردهای آن

آشنایی با اپل کارپلی Apple Carplay و کاربردهای آن

آشنایی با اپل کارپلی Apple Carplay و کاربردهای آن

کارپلی و کاربردهای آن

حتما برای شما هم پیش آمده است که در حین زانندگی نیاز داشته باشید که تلفن همراهتان را در دست بگیرید.

از پاسخ دادن به تماس ها گرفته تا پیدا کردن یک مکان خاص در نقش و پیدا کردن یک شماره تلفن در گوشی همگی در حین رانندگی خطرناک است.

برای همین اگر ما بتوانیم بدون دست زدن به گوشی همراه این کار را انجام دهیم خیلی بهتر است. ب

رای همین در سال 2014 یک سیستمی توسط شرکت اپل طراحی شد که سیستم Apple carplay نام داشت.

این سیستم به راننده کمک خواهد کرد تا در حین رانندگی بسیاری از کارهایی که در حین رانندگی خطرناک محسوب می شود را انجام دهید.

به این صورت که شما با استفاده از یک فرمان صوتی یک کار به خصوص را در تلفن همراهتان انجام دهید.این سیستم برای حفظ سلامت و ایمنی افراد در حین رانندگی توسط شرکت اپل طراحی شد.

امروزه بسیاری از خودرو ها از سیستم Apple carplay استفاده می کنند.

کارپلی چگونه کار می کند نحوه استفاده از آن چگونه است؟

قطعا هرکسی دوست دارد که در حین رانندگی به جای استفاده از صفحه کوچک گوشی از صفحه بزرگ مانیتور خودرو استفاده کند.

برنامه هایی مانند مسیر یابی در مانیتور برای هر راننده ای بسیار حیاتی می باشد.

برقراری تماس و پیام دادن با مانیتور خودرو آن هم از طریق گوشی‌های اپل شاید بسیار دوز از ذهن باشد. اما به لطف سیستم کارپلی گوشی های اپل هم قابلیت این کار را دارند.

کافی است که گوشی اپل خود را به خودرو متصل نمایید. سپس مجموعه ای از برنامه‌ها که برای سیستم Apple carplay تعریف شده اند را مشاهده خواهید کرد. اکثر خودروها از طریق سیم این اتصال را برقرار خواهند کرد.

اما خودروهایی نیز هستند که این کار را از طریق بی سیم انجام می دهند.

در هنگامی که شما گوشی اپل خود را به خودرو متصل می کنید خود مانیتور اپلیکشن هایی که سیستم کارپلی قابلیت پشتیبانی از آن ها را دارد را نشان خواهد داد. برنامه هایی مثل موزیک پلیر، پیام های گوشی، spotify، واتساپ و تماس ها و دیگر برنامه های مهم و کاربردی قابل استفاده هستند.

 

آشنایی با اپل کارپلی Apple Carplay و کاربردهای آن

خودروهای با قابلیت کارپلی

تمامی خودروهای معتبر و با کیفیت از سال 2016 به بعد از سیستم Apple carplay پشتیبانی خواهند کرد. در صورتی که قصد دارید از پشتیبانی خودرو خود از سیستم کارپلی مطمئن شوید می توانید در اینجا لیست این خودرو ها را مشاهده کنید.

مزایای استفاده از سیستم کار پلی چیست؟

همانطور که گفته شد سیستم کارپلی دارای ویژگی ها و مزایای زیادی می باشد. این سیستم دارای کاربردها و قابلیت های زیادی می باشد. در ادامه هر کدام از این قابلیت ها را بررسی خواهیم کرد.

برقراری تماس و ارسال پیامک از طریق ماینتور خودرو

به طور حتم ارسال پیامک در حین رانندگی کار بسیار خطرناکی محسوب می شود. بنابراین پیشنهاد فروشگاه وینکا مارکت به رانندگان عزیز این است که در حین رانندگی تا حد امکان از ارسال پیامک خودداری کنند.

اما اگر به هر دلیلی مجبور به این کار شدید، استفاده از مانیتور به جای استفاده از صفحه کوچک قطعا بهتر خواهد بود. برای همین سیستم Apple carplay دارای قابلیت ارسال پیامک و همچنین قابلیت تماس می باشد.

این پیامک از طریق سیم کارت شما و دسترسی به مخاطبان شما ارسال خواهد شد.

فرمان‌های صوتی مختلف به مانیتور

این قابلیت به شما کمک می کند که بجای استفاده از دکمه ها و لمس مانیتور از فرمان صوتی برای انجام کارها استفاده کنید. به طور مثال اگر شما بخواهید که به یک مکان خاصی رانندگی کنید، دیگر نیازی نیست که آن مکان را بر روی نقشه پیدا کنید.

سپس علامت گذاری کنید و باقی کارها را انجام دهید.

کافی است که خودرو شما قابلیت اجرای فرمات صوتی سیستم Apple carplay را داشته باشد. سپس به صورت صوتی فرمان می دهید که به آن مکان می خواهید بروید.

مثلا اگر قصد دارید که به میدان آزادی بروید می توانید بگویید که به میدان آزادی می روم. یا مثلا اگر می خواهید که با مادرتان تماس بگیرید کافی است که بگویید با مادر تماس بگیر.

شاید در نگاه اول با خود بگویید که این قابلیت دارای ضریب خطای بسیار بالا است.

برای همین نمی تواند آن گونه که ما می خواهیم فرمان ها را اجرا کند. اما اپل این سیستم را به حدی قوی ساخته که تقریبا تمامی فرمان های صوتی را به خوبی اجزا می کند.

برای انجام دادن این کار هم کافی است دکمه تعبیه شده در داشبورد خودرو خود را فشار دهید. سپس فرمانی را که می خواهید به مانیتور بدهید.

کدام گوشی ها قابلیت اتصال کارپلی را دارند؟

سیستم Apple carplay به گونه ای طراحی شده که تمامی گوشی های اپل قابلیت استفاده از این سیستم را داشته باشند. از گوشی iphone 5 به بعد تمامی گوشی های اپل توانایی کارپلی را دارند.

بنابراین اگر گوشی شما iphone 4 نیست می توانید که از این قابلیت استفاده کنند.

optionadmin
ارسال دیدگاه